Czym kierować się przy zakupie frytkownicy beztłuszczowej?

Zakup frytkownicy beztłuszczowej to świetny pomysł, szczególnie dlatego, że przygotowywane w nim frytki są zdrowsze. Na co zwrócić uwagę kupując frytkownice? Jaka frytkownice kupić?

Zacznijmy od tego, dlaczego taka frytkownice warto kupić. Zaletą takiej frytkownicy jest fakt, że przygotowanie w niej potraw jest zdrowsze, ponieważ taka frytkownica potrzebuje mniejszej ilości oleju, aby nasze potrawy były usmażone. Dużym plusem tego urządzenia jest, że nie wydziela brzydkiego zapachu, więc pieczenie nie jest nieprzyjemne.

Kupując takie urządzenie, powinniśmy zwrócić uwagę na m.in. na metodę grzania mamy do wyboru frytkownice, które pieką nasze frytki metoda kombiwar bądź halogenowa to która metodę wybierzemy, zależy od tego, co chcemy w takim sprzęcie przyrządzać czy same frytki, czy może także inne potrawy. Jeżeli frytkownica ma być wielofunkcyjna, powinniśmy wybrać tą, której metoda grzania to kombiwar.

źródło: pixabay.com

Warto wiedzieć! Frytkownica beztłuszczowa działa podobnie jak piekarnik konwekcyjny. Potrawy przygotowywane są w niej dzięki obiegowi powietrza, to właśnie dlatego frytki bądź inne potrawy pieką się równomiernie z każdej strony.

Jakie inne parametry frytkownicy są ważne?

  • Zakres temperatury- jest kolejnym ważnym elementem, to on odpowiada za to, jak szybko, przygotujemy nasze frytki bądź inna potrawę
  • Pojemność- także ma znaczenie, tak jak poprzedni parametr odpowiada za to, jak szybko nasza potrawa będzie gotowa
  • Programy- niektóre urządzenia wyposażone są w programy, które mają za zadanie ułatwić nam przygotowywanie potraw

Dodaj Komentarz