Dlaczego zamrażarka nie mrozi – Przyczyny

Zamrażarka to niezbędne urządzenie w każdym domu. W niej przechowujemy mięso, owoce, różne warzywa, czy gotowe potrawy, które wystarczy podgrzać. Awaria zamrażarki może być katastrofą, ponieważ wtedy tracimy mnóstwo produktów, które w niej przechowywaliśmy. Aby zapobiec awariom warto znać najczęstsze przyczyny awarii zamrażarki.

Przyczyny awarii i proste naprawy

  • Zepsuta uszczelka

Zepsuta uszczelka powoduje uciekanie zimnego powietrza i przechodzenie ciepłego. Przez to zamrażarka słabo chłodzi i pobiera bardzo duże ilości prądu. Wymianę uszczelki może przeprowadzić każdy z nas. Do tej naprawy nie potrzebujemy fachowca.

źródło: pixabay.com
  • Zepsuta sprężarka – Niezbędna interwencja fachowca
  • Słaby silnik – Niezbędna interwencja fachowca
  • Przedostanie się lodu w nieodpowiednie miejsce

Zbyt duża ilość lodu w zamrażarce również utrudnia jej pracę. Tutaj najprostszym rozwiązaniem będzie rozmrożenie zamrażarki. Po jej osuszeniu i ponownym włączeniu powinna działać. Jeśli to nie pomogło, niezbędna jest interwencja fachowca.

Źródło: pixabay.com

Co zrobić w przypadku awarii?

Z pewnością wtedy warto zadzwonić po fachowców, np. tych z Technikan.pl są w każdym większym mieście. Jeśli zamrażarka przestała działać z pewnością nie powinniśmy jej otwierać i sprawdzać żywności. To podniesie jej temperaturę, a żywność szybciej się zepsuje.

Jeśli tylko mamy możliwość, przenieśmy jeszcze zamrożoną żywność do innego urządzenia.

Warto pamiętać o tym, że jeśli mamy pełny zamrażalnik, zamrożone produkty spokojnie wytrzymają jeden dzień w niedziałającej zamrażarce. Jeśli jednak jest w niej mało produktów i dodatkowo stoi w ciepłym pomieszczeniu to produkty rozmrożą się zdecydowanie szybciej.

Uwaga!

Tutaj warto stosować się do jednej, ważnej zasady: Co zostało raz rozmrożone nie powinno być zamrażane ponownie.

Dodaj Komentarz