Muszki owocówki – jak się ich pozbyć?

Muszki owocówki lub jak kto woli kwasówki są wszędzie gdzie mamy dojrzałe owoce lub rozkrojoną cytrynę.Pojawiają się błyskawicznie, praktycznie znikąd. Dlatego tutaj przedstawiamy domowe sposoby zwalczania muszek owocówek.

jak pozbyć się muszek owocówek
Źródło: pixabay.com

Co nieco o muszkach – skąd się biorą?

Muszek owocówek jest najwięcej latem i jesienią. Są przyciągane zapachem fermentacji. Wabią je nie tylko owoce, ale również brudne szklanki po napojach owocowych lub kieliszki po winie. Takie brudne naczynia są idealnym miejscem rozmnażania muszek owocowych, to tam najchętniej składają swoje jaja. Jedna samica może złożyć ich nawet 60, muszki wylęgają się po 10 dniach. Mogą żyć przez cały miesiąc.

Domowe sposoby na muszki owocówki:

Pozbycie się muszek owocówek wcale nie jest proste. W tym celu musimy przestrzegać rygorystycznych zasad higieny i umyć wszystkie miejsca, w których się pojawiają. Dotyczy to także miejsc na dywanie, gdzie wylało nam trochę wina lub soku owocowego.

  • Aby pozbyć się muszek z domu, należy wyrzucić wszystkie nadpsute owoce, a także skórki po pomarańczach, jabłkach, bananach, czy cytrynach
  • Wynosić śmieci przynajmniej 2 razy w tygodniu
  • Od razu po wypiciu napoju owocowego umyć szklanki. Ta zasada dotyczy również kieliszków po winie i wazonów, w których stały cięte kwiat
  • Dokładnie myjemy wszystkie blaty i pojemniki w których stały owoce
  • Również myjemy półki w lodówce
  • Wyrzucamy śmieci, a także myjemy pojemnik na śmieci i miejsce wokół niego
Źródło: pixabay.com

Niezastąpiony odkurzacz

Posprzątaj wszystkie muszki przy pomocy zwykłego odkurzacza. Czynność warto powtórzyć w odstępie godziny. Dzięki temu mamy szansę szybciej się ich pozbyć.

Pułapka na muszki

Możemy zrobić ją w postaci szklanki z w octem, gdy już zwabi dużą ilość muszek, możemy wciągnąć je odkurzaczem.

Świece zapachowe

Zapalenie świec zapachowych odstraszy muszki, ponieważ nie lubią ich zapachu.

Dodaj Komentarz