Jakie nowoczesne wyposażenie mogą mieć lodówki?

Technologia od lat coraz bardziej nas zaskakuje, w ostatnim czasie lodówki mogą być wyposażone w wiele urozmaiceń. Nowoczesne wyposażenie w lodówkach, choć już nie takie nowe, dopiero w ostatnim czasie cieszy się sporą popularnością.

Choć funkcje te już od dawna możemy spotkać w lodówkach, to teraz są one łatwiej dostępne oraz bardziej rozbudowane.

Lodówka z dozownikiem wody

Jednym z nowych rozwiązań w lodówkach jest dozownik z wodą, montowany jest on na drzwiach lodówki i pozwala nam na pobór wody w dogodnej dla nas temperaturze. Najczęściej, aby takie rozwiązanie było możliwe, musimy podłączyć do lodówki sieć wodociągową. Oczywiście, aby woda była zdatna do picia, najpierw przepływa przez odpowiedni filtr. Niektóre lodówki wyposażone są w pojemniki, które montowane są w wewnętrznej stronie lodówki i stąd pobierana jest woda. Drugie rozwiązanie jest mniej wygodne, ponieważ musimy stale pamiętać o tym, by go uzupełniać. Przed zakupem takiej lodówki warto się zastanowić, czy takie rozwiązanie jest nam potrzebne, ponieważ aby lodówka mogła być wyposażona w dozownik, musi być ona dwudrzwiowa, co za tym idzie, będzie zajmowała więcej miejsca.

źródło: goodhousekeeping.com

Lodówka z kostkarką

Bardzo często lodówki z funkcją kostkarki do lodu wyposażone są także w dyspenser wody. Można jednak także kupić lodówki z funkcją samej kostkarki. Lodówki wyposażone w kostkarkę zazwyczaj potrzebują źródła zasilania bieżącej wody. Oznacza to, że w pomieszczeniu, w którym ma znajdować się lodówka, powinni być miejsce z wodą, do którego podłączysz lodówkę. W tym przypadku będą potrzebne zdolności hydrauliczne. Inaczej wygląda sprawa, kiedy mamy do czynienia z lodówkami, które wyposażone są w pojemniki na wodę, które montujemy we wnętrzu lodówki, tak jak w poprzedniej funkcji i tutaj musimy pamiętać o tym, by stale uzupełniać ten pojemnik.

Warto wiedzieć! Filtry, które oczyszczają wodę, muszą być wymieniane średnio co 6 miesięcy.

Kostkarka, czy też dystrybutor wody zabiera sporo miejsca, co za tym idzie, będziemy mieli mniej miejsca do przechowywania żywności. Niektóre lodówki wyposażone są w kostkarki, które montowane są we wnętrzu zamrażalki, czy też chłodziarki, dzięki czemu zaoszczędzają miejsce.

Lodówka z telewizorem

Lodówki z telewizorem nie są żadną nowością, jednak w ostatnim czasie Samsung zadziwił wszystkich. W odróżnieniu od innych tego typu rozwiązań w tym wypadku możemy taki telewizor wyjąć i zabrać ze sobą, sprzęt wyposażony jest we własny akumulator. Przekątna ekranu to 10,4 cala, a wyświetlacz jest panelem dotykowym. Jak więc widzicie ta funkcja lodówki, jest bardzo ciekawa i nowoczesna.

Przy okazji nowoczesnych lodówek nie można wspomnieć o tych, które możemy połączyć z siecią Wi-Fi, dzięki temu rozwiązaniu możemy połączyć naszą lodówkę z telefonem, czy też tabletem i tym samym w każdym momencie możemy sprawdzić jej zawartość.

Dodaj Komentarz