Pranie ubrań w pralce i ręcznie- co musisz wiedzieć

Jak wiadomo bez pralki ani rusz jednak w naszej szafie znajdują się tkaniny, które nie mogą być w niej prane. Jak więc prać je ręcznie? Jakich zasad trzymać się piorące ubrania w pralce?

Najłatwiej rozpoznać jest, czy ubrania mogą być prane w pralce, poprzez sprawdzenie metki, to na niej znajdziemy informacje, czy dana rzecz wykonana jest w taki sposób, że pranie w pralce jej nie uszkodzi.

Warto wiedzieć! Niektóre tkaniny, choć delikatne mogą być prane w pralce, jednak nie zapominajmy o woreczkach do prania. Nie zapięte i niezabezpieczone staniki mogą wyrządzić wiele szkód naszym ubraniom.

Wkładając do pralki ubrania z suwakami nie zapominajmy o tym by je zapiąć. Tak jak w przypadku wyżej wymienionej bielizny mogą one uszkodzić nasze ubrania.

źródło: pixabay.com

Tkaniny, które muszą być prane ręcznie, także wymagają specjalnych „warunków”. Piorące takie ubrania, nie możemy wrzucić ich do byle jakiej miski. Przed rozpoczęciem prania ręcznego zwróćcie uwagę na to, czy miska lub wanną są dokładnie umyte. Jest to ważne, ponieważ nie chcemy jeszcze bardziej ubrudzić naszych ubrań. Kolejnym ważnym elementem podczas prania ręcznego jest woda, nie powinna być ona za gorąca ani za zimna. Jej temperatura powinna być taka, żebyśmy mogli swobodnie zanurzyć w niej dłonie. Zapobiegnie to oparzeniu i skurczeniu bądź rozkurczeniu naszych ubrań.

Proszek, jaki wybierzemy czy do prania ręcznego, czy w pralce powinien być dobry jakościowo. Jest to jeden z tych detergentów, na jakich nie powinniśmy oszczędzać. Najlepsze jakościowo są proszki z Niemiec, ponieważ zawierają one w sobie odpowiednią ilość środków piorących.

Nowoczesne pralki wyposażone są w funkcje, które mają na celu chronić nasze delikatne ubrania, jednak jeżeli zależy nam na jakości naszych ubrań lepiej wyprać je ręcznie, niektóre funkcje nie spełniają swojego zadania, tak jak powinny, przez co my później musimy radzić sobie z problemem, jaki „spowodowała” pralka.

Dodaj Komentarz