Urządzenie nowoczesnej kuchni to nic trudnego!

Niezależnie do wielkości pomieszczenia, czy też wielu innych aspektów nowoczesna kuchnia powinna być przede wszystkim funkcjonalna i wygodna, a także jak najbardziej dostosowana do stylu życia mieszkańców.

Co pokazać, a co schować w nowoczesnej kuchni?

Nowoczesne kuchnie z jednej strony są zupełnie oddzielnym pomieszczeniem z drugiej ze względu na rozmieszczenie, czy też dekoracje połączone są z salonem. W nowoczesnej kuchni sprawdza się minimalizm, dlatego też jak najwięcej sprzętów AGD warto w niej ukryć. Tak np. jeżeli w łazience nie mamy miejsca na pralkę i decydujemy się na jej zamontowanie w kuchni, powinniśmy postawić na zabudowanie tego urządzenia. W nowoczesnych kuchniach oprócz pralek, lodówek, piekarników, czy mikrofalówek możemy także zabudować urządzenia takie jak ekspres do kawy. Niektórzy producenci oferują także okapy kuchenne do zabudowy. Warto także w takiej kuchni zwrócić szczególną uwagę na rozmieszczenie sprzętów. Umiejscowienie piekarnika na wysokości 90 cm sprawia, że jego użytkowanie jest dużo łatwiejsze. Nie oznacza to, że wymogiem jest zainstalowanie piekarnika w takim miejscu, nadal modne jest tradycyjne połączenie piekarnika z płytą grzewczą.

kuchnia
źródło: pixabay.com

Czy opłaca się zabudowywać AGD? Pod względem estetycznym jest to bardzo dobre rozwiązanie, jednak warto wziąć pod uwagę fakt, że zabudowane sprzęty są trudniejsze w konserwacji oraz jeżeli w przyszłości sprzęt będzie wymagał naprawy, może być ona znacznie utrudniona przez takie zainstalowanie.

Czasami nie warto iść za wszystkimi trendami, a postawić na funkcjonalność urządzenia tak, aby była ona, jak najbardziej dostosowana do stylu życia domowników. Jak wiadomo lodówka, kuchenka i zlewozmywak (nawet jeżeli mamy w planach zakup zmywarki) są najważniejszymi elementami w kuchni. Odpowiednie rozmieszczenie tych sprzętów jest kluczem do wygodnego użytkowania tego pomieszczeni. Najbardziej funkcjonalne rozmieszczenie tych urządzeń to:

  • 120-210 cm odległości między lodówką a zlewozmywakiem oraz między zlewozmywakiem i kuchenką
  • 120-270 cm odległości między lodówką a kuchenką

Dodaj Komentarz